20 Ocak 2009 Salı

İbrahim Saraçoğlundan Sigarayı Bırakma Kürü Tarifi


Sigara bıraktırma kürü için "Leontice leontopetalum" bitkisinin doğru türünün saplarını önermekteyim. Bu kür kibrit çöpü uzunluğunda kesilmiş 50 adet bitki saplarıdır. Canınız her sigara istediğinde, bitki çöplerinden bir tanesi ağıza alınarak ucundan 2-3 kırılarak çiğnenir. Çiğnemeye başladıktan sonra sigaraya olan içme isteği yok olur. Çiğnediğiniz 2-3 cm uzunluğundaki çöpü tükürebilir veya yutabilirsiniz. Her sigara içme isteği geldiğinde aynı şekilde çöpten 2-3 cm çiğnenerek küre devam edilir.

Veya karabaş bikisi de bu amaçla uygulanabilir.

Karabaş bitkisi ve sigara bıraktırma kürü

Karabaş bitkisi aktarlardan temin edilebilir. Raf ömrünün bir yılı geçmemiş olmasına dikkat etmek gerekir.
Kullanma şekli:
Kaynamakta olan bir su bardağı suya bir tatlı kaşığı dolusu ufalanmış karabaş bitkisinden ilave edilir ve dört dakika hafif ateşte kaynatılır. Daha sonra ılımaya bırakılır. Ilıdıktan sonra süzülür. Her sigara içme ihtiyacında bir kere gargara yapılır (ağız çalkalanır). Yutulursa da bir mahsuru yoktur. Sigara içme isteği hemen yok olur. Her sigara içme isteğinde gargara veya ağız çalkalanır. Bu şekilde hazırlanmış olan karabaş çayı, 24 saat boyunca bozulmadan durabilir. Her 24 saatte taze hazırlanması gerekir.
Eğer dışarda iseniz, ve sigara içme ihtiyacı duyduğunuzda karabaş bitkisinin sapından bir adet kibrit çöpü boyunda ağıza alınır ve çiğnenir. Çiğnenmeye başlar başlamaz sigara içme isteği ortadan kalkar. Çiğnenmiş saplarının yutulmasında bir sakınca yoktur.
Sağlıklı günler dilerim.Kaynak..www.saracoglu.at

17 yorum:

 1. bu otu nereen bulacazkine???

  YanıtlaSil
 2. selamlar sigarayi birakmak icin bu bitkiyi nerden bulabilirim almancasini yazarsaniz memnun olurum tesekürler

  YanıtlaSil
 3. bu bitkiler eminönün de bitki pazarında satılıyor.

  YanıtlaSil
 4. sigarayı gerçekten bıraktırıyormu deneyen varmı

  YanıtlaSil
 5. bırakan varmı denedinizmi

  YanıtlaSil
 6. sıgara iştagını gerçekten kaldırıyor ben denedim ama bırakmadım çünkü midem bulandı içerken akşamları degilde sabahları içtim ondan dolayıda tiskindim ama faydası oluyor içmenizi tafsiye ederim.

  YanıtlaSil
 7. Ben de denedim hiçbir işe yaramıyor tamamen aldatmaca. Para tuzağı bu işler.

  YanıtlaSil
 8. IRADESIZ BASLARSANIZ HICBIRSEYIN FAYDASI OLMAZKI IRADEN OLMAYINCA ELBETTE PARA TUZAGI OLUR DENEMEK ISTEYENLERINDE FIKRINE ENGELLE OLUYON OLMADIYSA BIRAK SENDE KALSIN INSANLARIN DUSUNCELERINE SAYGIN OLSUN SACMALAMAMAMN DAHA IYI OLUR

  YanıtlaSil
 9. insan iradesini kullandıktan sonra aslında bunların hiç birine gerek yok ama biz iradesiz varlıklar bunlara muhtacız ve insanlar bizim gibilere yardımcı olabilmek için çalışmışlar emeğe saygı gösterilmesi gerek bunu kullandığın zaman adamın cebine para gitmeyecek die düşünüorum ve kullanmak istemiorsan bu kürü iradesizsen biraz saygılı ol bence senin emeğine saygı gösteren varsa aklına yansın.... iyi günler

  YanıtlaSil
 10. la gelin bırakalım,iç iç nereye kadar,hem dünya,hem ahret mahfoluyo

  YanıtlaSil
 11. herseyde bir hikmet ve mucize vardir,denemek lazim sonunda ölumde yok.saglik herseyden daha önemli ölen cabuk unutuluyor,yasadigin surece varsin,neden olmasin bana olmasada sana yarari olabilir,ustelik seckin guvenilir doktorlar bunu tavsiye ettikten sonra kimseye yorum dusmez denemek duser,ve yasamak icin.saygilar.

  YanıtlaSil
 12. Ben bu kürü uyguladım.Ama cilt için.Sigarayı bırakma için kullanıldığını bilmiyordum.15 gün çayını içtim.Ciltte bir fark görmedim.Ama enteresan olan sigarayı kürü uygularken bıraktım.Belki tesadüftür. Ama sigarayı bırakmayı çok istiyordum.

  YanıtlaSil
 13. plesebo arkadaşlar bu kür anladıgım kadarıyla..

  YanıtlaSil
 14. bundan kımsenın kazancı yok bırakırsak bizim kazancımız var

  YanıtlaSil
 15. gardas valla ben anneyım bırakamyrm sınırlerımı yumusatyrda ıcten ıce yıpratyr erken yaslancm

  YanıtlaSil
 16. en garanti yolu maraş otu ile bırakmak ben bu sayede bıraktım 6 sene oldu bırakalı

  YanıtlaSil

Teşekkürler...
Yorumunuz kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.