22 Nisan 2009 Çarşamba

Kuşburnunun faydaları Ahmet Maranki'nin kaleminden...Önerilen hastalıklar: Enfeksiyonlara ve soğuk algınlıklarına karşı bedenin direncini artırarak grip, nezle gibi hastalıklara karşı dayanıklılık sağlar. Mide kramplarına ve sindirim sistemi zorluklarına karşı faydalıdır. İyi bir kan temizleyicisidir. Çok yoğun vitamin zenginliği nedeniyle gözlerin dostudur. Bitkinlik ve yorgunluk için de çok faydalıdır, vücudu dinlendirir, romatizma ağrılarını giderir. Güçlü bir bağırsak yumuşatıcısıdır.

Kullanım şekli ve dozu:
1 litre suya 1 çay bardağı meyve konarak, 45 dakika orta ateşte kaynatılır. Bir saat demlenip süzüldükten sonra günde 3-5 çay bardağı içilir.

İkinci bir terkip,
1 bardak kaynar suya 10 gram ezilmiş kuşburnu meyvesi konur, bir müddet demlenir, günde birkaç bardak içilir. Kuşburnu'nun marmelatı ve çekirdeğinden yapılan lapası şifadır.


Prof. Dr. Ahmet Maranki & Elmas Maranki
Kozmik Bilim Işığında Şifalı Bitkiler

3 yorum:

  1. zayıflamak içinde etkili bir bitki.ayrıca kansızlığa iyi geldiğini tecrübe ettim. içilmesini tavsiye ediyorum.

    YanıtlaSil
  2. Kuşburnu çayı dediniz şimdi benim içimi bir hoş ettiniz. Ben çok severim kuşburnu çayını ve işmek isteyenler içinde google'den arayıp tariflere bakıp yapmalarını öneriyorum. Bakın burada faydalarıda yapılışı da anlatılmış : Kuşburnu çayı

    YanıtlaSil
  3. kuşburnu çayı hemoroid için çok faydalı. Doktorum önermişti. Eczanelerde satılan Nutraxın Herbs kuşburnu çayını 15 gündür kullanıyorum. Güzel ve kaliteli güvenilir bir marka.

    YanıtlaSil

Teşekkürler...
Yorumunuz kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.