28 Nisan 2012 Cumartesi

Elma Sirkesinin Faydaları ve Kullanımı

Elma Sirkesinin Faydaları
Elma Sirkesinin Faydaları
Elma sirkesinin faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazla olup, bir çok hastalığa ve sağlık şikayetine iyi gelmektedir. Vücut temizliği en önemli sağlık konularından birisidir. Bu konuya azami derecede dikkat edilmesi mutlu bir hayatın habercisidir. Elma sirkesinin faydaları şu şekilde sıralanabilir:Elma sirkesi iltihapa çok faydalıdır. Elma sirkesinin iltihapları kurutan bir özelliği vardır. Az bir elma sirkesi bakterileri öldürmek için yeterlidir.

Elma sirkesinin antiseptik olma özelliği vardır. Elma sirkesi vücudun hücrelerine hiçbir zarar vermeden, vücutta birikmiş toksinleri söker atar.

Elma sirkesi cildin bakımı için de faydalıdır. Su ve çiçek balı ile karıştırılıp sabah aç karnına içildiğinde, özellikle sivilcelere iyi geldiği söylenir. Aynı zamanda sesin kısık olmasına karşı da etkilidir.

Elma sirkesi böbrek taşları için de oldukça etkilidir.

Saçtaki kepek oluşumuna karşı da elma sirkesi faydalıdır.

1 yorum:

  1. yüzde yüz organik yani doğal elma sirke için toprak su hava ve bozulmamış tohum gereklider var mı yoksa kandırılormuyuz ayrıca şişeleme ki cam olmalıdır belki de koyu yeşil ve nakil sırasında bozulmadan yerine ulaştırılmalıdır ve herşeyden önemlisi tüm bunlar gerçekleşse bile rant sağlamak isteyenlerden nasıl bertaraf edilip tüketiciye ulaşacak. Ne kadar ne şekilde ne zaman kimlere nasıl (içine konulduğu bardak malzemesi bile önemlidir) içileceği öğretilmelidir. Tabii bu hale gelmesini sağlayacak olan çiftçiler işçiler nakliyeciler satışa sunanlar ziraat ve gıda mühendisleri tüketiciler tarım gıda sağlık çevre bakanlığı ve savunma bakanlıkları ( ne alaka demeyin bu tür üretim yapılan topraklar havadan yeraltından toprak tohum su hava yolu ile zararlı hale getiriliyor ya da şişeleme aşamasında). Benden bu kadar, hadi kalın sağlıcakla. Aklınıza vicdanınıza toprağınıza bayrağınıza havanıza suyunuza gıdanıza sahip olun.
    Saygılarımla

    YanıtlaSil

Teşekkürler...
Yorumunuz kontrolden geçtikten sonra yayınlanacaktır.